,
Message sent from:

Leadership

Will Brooks
Headteacher

Nadine Barrie
Deputy Headteacher/SEN Co-Ordinator

Office Staff

Site Supervisor

Paul Evans

Nursery

Teacher:

Mrs Thwaites                                                 Foundation Stage Leader

Nursery Lead:

Mrs Dunne

Support Staff:

Mrs Bentley
Early Years Practitioner

Mrs Kerin

Miss Baker

Miss Puge (Tues)

Reception

Teachers:

Mrs Vel
RE / SMSC / British Values

Mrs Thwaites
PSHE & Phonics
Foundation Stage Leader

Mrs Stott
Drama

Support Staff:

Mrs Culverhouse

Miss Pugh

Ms Ince

Mrs Gardner (Wed)

Ms Saggu (1:1)

Year 1

Teachers:

Miss De Luca
PE

Miss Knight
History

Support Staff:

Mrs Churcher

Mrs Clare

Mrs Gardner

Year 2

Teachers:

Mrs Green
Art/Design & Education Visit Coordinator

Miss James
English: Reading and Spelling

Support Staff:

Mrs Toolley

Mrs Atkinson

Miss Baker (Fri pm)

Miss McMahon (1:1)

Miss Favell (1:1)

Year 3

Teachers:

Mrs Young / Mrs Brown
Geography / ITT placements

Mrs McHale

 

Support Staff:

Mrs McCabe

Mrs Charter (am)

Year 4

Teachers:

Miss Penny
Science

Miss Malpas

Support Staff:

Mrs Ata-Baah

Mrs Dann

Mrs Willis (1:1)

Mrs Fishlock (1:1)

Mrs Reckling (1:1)

Year 5

Teachers:

Mrs Mahoney
Maths
Phase Leader

Miss Khatun
Design Technology & Engineering

Support Staff:

Mr Smith

Miss Corrigan

Mrs Rose (1:1)

Mrs Emmett (1:1)

Mrs Fishlock (1:1)

Year 6

Teachers:

Mrs Bolton / Mrs Hsu
Computing / Modern Foreign Languages

Miss Warren
English: Writing

Support Staff:

Mrs Greer

Mr Cook

Mrs Reckling (1:1)

Specialist Staff

Teachers:

Mrs Deering
Music

Mrs Fleming

Teaching Support:

Mrs Stephenson
Senior Higher Level Teaching Assistant

Mrs Fisher
Higher Level Teaching Assistant

Mrs Charter
Higher Level Teaching Assistant (pm)

Mrs Hill
Family Support Worker

Lunchtime Supervisors:

Julie Brown

Kara Clowes

Teresa Buswell

Liza Uddin

Irina Stoica

Jags Keshwala

Rahena Ahmed

Fatma Omar

June Graham

Cleaners:

Rezarta Brama

Pat Palladino

Carol Tew

X
Hit enter to search